Kargo Süreci Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ürüncüklerim ne zaman elime ulaşır?

Ekipcanlar olarak kargolarınızı size olabildiğince hızlı ulaştırabilmek üzere epey gayret ediyoruz. Siparişinizi Normal şartlar altında, siparişinizi onaylandıktan sonraki 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz. (Afet, hastalık, ekstra yoğunluk yaratan indirim günleri gibi özel durumlar ve kargoların çalışmadığı bayram haftaları hariç)

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Paketiniz, kargo firması tarafından işleme alındığında siparişinizi takip edebileceğiniz kargo bilgileri kayıtlı e-posta adresinize otomatik olarak gelecek. Üyelerimiz gönderilerinin durumunu ‘hesap detayları’ bölümünden görüntüleyebilirler. Faturanız ise sipariş onayını müteakiben birkaç gün içerisinde, kağıt israfı olmaksızın, e-posta adresinize gelecek.

Paketim plastik atıksız olsa, hayat bayram olsa?

Elbette! Ürünlerimizde plastik ambalajlar ve kargo gönderilerimizde naylon poşet ve paketleme malzemeleri kullanmıyor, cam şişe ve kavanozlardaki ürünlerimizi karton materyallerde, gereksiz plastik kullanmadan size ulaştırıyoruz. Bir gün kullandığımız bant dahi atıksız olacak!

Ürüncükler hangi kargo ile gelecek? Kargo ücreti? Kapıda ödesem?

Anlaşmalı kargomuz Yurtiçi Kargo’dur. Kargo ücretiniz ödeme sırasında sipariş tutarınıza eklenir. 500₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretinin yarısını öder, 750₺ ve üzeri siparişlerinde kargo ücretini ödemezsiniz. Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

Kargo ücretiniz daha düşük olamaz mıydı Badecanlar?

Anlaşma dahilinde belirlenen kargo fiyatı ne yazık ki bizim elimizde olmayan, Yurtiçi Kargo’nun sipariş hacmimize göre belirlediği bir ücrettir. Kargo poşetsiz, plastik atıksız gönderilerimizi kırmadan taşıyabildikleri için şimdilik Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız. Bize daha uygun fiyat verebilecek ancak ürünleri kırma ihtimali daha yüksek olan başka bir firmayla çalışma riskini göze alamıyoruz.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Siparişlerinizde yapacağınız değişiklikleri bize aynı iş günü içerisinde 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bildirebilirsiniz. Paketiniz kapatılmış ve kargo teslim sürecindeyse, değişikliği gerçekleştiremiyoruz.

Kargom galiba geri dönüyor!

Eğer kargonuzu bir şekilde teslim alamadıysanız, 3 gün şubede bekledikten sonra bize geri dönmek üzere yola çıkacaktır. Bu durumu farkettiğinizde hemen 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bize bildirin ve varsa alıcı ve/veya adres değişikliklerinizi yazın. Kargonuz şubemize ulaştıktan sonra olabildiğince hızlı şekilde size geri gönderiyor olacağız. Yeniden gönderim için oluşabilecek kargo masrafları tarafımıza ait değildir.

Siparişim hasarlı olarak elime ulaştı, ne yapmalı?

Siparişinizi kargo görevlisinden teslim alırken lütfen kutunun dışını iyice inceleyin. Paket dışına sızmış yağ görmeniz veya kutuyu salladığınızda kırılmış cam sesi duymanız durumunda hemen ‘Hasar Tespit Tutanağı’ hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanağa ‘Ürünü teslim alırken kontrol ettim ve hasarlı olduğunu beyan ederim’ yazılmasını sağlayın.

Teslim aldıktan sonra farkettiğiniz hasar durumlarında ise vakit kaybetmeden kargo şubenize haber vererek aynı şekilde Hasar Tespit Tutanağı hazırlanmasını talep etmelisiniz. Tutanağınız ile birlikte hasarlı ürünleri bize yine Yurtiçi Kargo ile gönderdikten sonra değişim işleminizi hemen gerçekleştireceğiz. Lütfen bu sürece dair bizi 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bilgilendiriniz.

Ürüncüklerim hatalı/eksik geldi :(

Siparişlerinizde hatalı/eksik ürün olduğunu düşünüyorsanız hemen 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bize bildirebilirsiniz. Hatanın bizden kaynaklandığı durumda bunu hemen telafi etmeye çalışıyoruz. Telafi kargolarına ait masrafları, yani sizdeki hatalı ürünün bize geri ulaşması ve/veya bizdeki doğru ürünün size kargolanması için ödenecek kargo ücretlerini biz karşılamaktayız.