Ürün İçerikleri ve Alerji Bilgilendirmesi

Ürünlerimiz sadece bitkisel ve mineral bazlı içerikler ile üretilmiştir. İçeriklerimizin tamamına yakını minimal işlem görmüş hammaddelerden oluşur.

Ürünlerimizde kullandığımız sabit (taşıyıcı) yağların tamamı saf ve soğuk sıkım yağlardır. Uçucu (esansiyel) yağların tamamı saf olup, en yüksek kaliteye sahip uçucu yağlardır.

Ürün formüllerimizde paraben, silikon, SLS, SLES, ALS ve diğer sülfat türleri, petrol bazlı hammaddeler, mineral yağlar, parafin, vazelin, EDTA, sentetik parfümler, kanserojen renklendiriciler, tehlikeli olduğu bilinen sentetik koruyucular ve insan bedeni, gezegenimiz ve üzerindeki canlılar için kullanıldığı ‘yasal’ dozlarda dahi zehirli olabilecek, türlü hastalıklarla ilişkilendirilmiş ve toksik kalıntı bırakan sentetik kimyasallar kullanmıyoruz.

Yine de kullanıcılarımızın doğal içerikler dahil ürün içeriğindeki herhangi bir bileşene alerjisi olabilir.

Bu durumda Badecanlar Zehirsiz Şeyler, ürünlerin içeriğindeki herhangi bir hammaddeye karşı kullanıcının verebileceği reaksiyondan sorumlu değildir. Sayfamızdaki her ürün için, tam içerik listesi açıkça belirtilmiştir ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

Kullanıcı ürün içeriklerinde belirtilen hammaddelerden bir veya birkaçına karşı hassasiyet sahibiyse o ürünü kullanmamalıdır.

Şüpheniz olması durumunda her zaman bir miktar ürünü kol içinize sürün, üzerini bandajla örtün ve 24 emin olmak için saat kadar bekleyin. Herhangi bir kızarıklık ve irritasyon oluşursa, bu bölgeyi yıkayın ve ürünü kullanmayın.

 

Tıbbi Sorumluluk Reddi

Bu web sitesinde belirli bileşenlerin geleneksel kullanım bilgileri veya sağlıkla ilgili yararları ile ilgili içerik ve bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır ve hiçbir şekilde herhangi bir hastalığı veya sağlık durumunu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tıbbi tavsiye olarak yorumlanmamalıdır.

Sağlanan bilgiler, kişisel doktorunuz veya diğer tıp uzmanları tarafından sağlanan tavsiyelerin yerine geçmez. Bu web sitesinde bulunan bilgileri herhangi bir tıbbi durumu kendi kendinize teşhis etmek veya herhangi bir sağlık sorununu veya hastalığı tedavi etmek için kullanmayın.

Kendiniz veya ailenizle ilgili tıbbi endişeleriniz varsa, kalifiye, lisanslı sağlık profesyonellerinden tavsiye almalısınız. Bu web sitesinde okuduğunuz bir şey nedeniyle profesyonel tıbbi tavsiyeyi asla göz ardı etmeyin veya aramayı geciktirmeyin.

Bu web sitesindeki ürünler KOZMETİK ÜRÜN kapsamındadır. Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı şu şekildedir:

* Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir.
* Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez.
* Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez.
* Sitemizde belirtilen açıklamalar, ilgili içeriklerle ilgili bilimsel araştırmalara ve üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

Kozmetik ürünlerimizle ilgili içerik açıklamalarımız YALNIZCA TOPİKAL (harici) kullanımla ilgilidir.