Son güncellenme: 01/08/2023

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen www.badecanlar.com web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

İşbu kullanım sözleşmesinin konusu, badecanlar.com adlı sitede sunulan hizmetlerin ve bu hizmetlerden yararlanma şartları ile aşağıda belirtilen tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. KULLANICILAR badecanlar.com sitesini kullanım konusunda bilgilendirme amacı taşıyan aşağıda yazılı koşulları okuduğunu ve bu koşullara peşinen uyacağını kabul etmiş sayılmaktadır.
Bu SİTE'de sunulan hizmetler Kızılağaç Mah. Kayırlı Küme Evler No:12A-A Bodrum/Muğla adresinde mukim badecanlar.com tarafından sağlanmaktadır ve badecanlar.com’un yasal sahibi BADECANLAR olup, SİTE üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi BADECANLAR'a aittir.

İşbu kullanım koşulları sözleşmesi BADECANLAR tarafından gerekli görülen koşullar altında ve değişik zamanlarda değiştirebilir ancak bu değişiklikler düzenli olarak badecanlar.com’da yayınlanarak KULLANICILAR’ın bilgisine sunulacak ve aynı tarihten itibaren geçerli olacaktır.

SİTE hizmetlerinden yararlanan ve badecanlar.com’a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, BADECANLAR tarafından işbu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır. BADECANLAR badecanlar.com sitesi içeriğinde yer alan veya alacak olan bilgileri, formları ve içeriği dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Taraflar ve Tanımlar

www.badecanlar.com web sitesi Badecanlar Zehirsiz Şeyler Kozmetik Gıda Pazarlama Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi bundan sonra BADECANLAR olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak BADECANLAR'a aittir ve BADECANLAR üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır. KULLANICI badecanlar.com sitesini kullanım konusunda bilgilendirme amacı taşıyan aşağıda yazılı koşulları okuduğunu ve bu koşullara peşinen uyacağını kabul etmiş sayılmaktadır.


KULLANICI: BADECANLAR'a ait badecanlar.com sitesini alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.
LİNK: badecanlar.com üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden badecanlar.com’a, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantıdır.
İÇERİK: badecanlar.com sitesinden ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat vs. görsel, yazınsal ve işitsel imgelerdir.
WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI: badecanlar.com vasıtasıyla sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek ve/veya tüzel kişilerle BADECANLAR arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir.
KİŞİSEL BİLGİ: Kullanıcının kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, badecanlar.com’un hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgilerdir.

Yürürlülük ve Kabul

İşbu Web Sitesi Kullanım Koşulları Sözleşmesi, BADECANLAR tarafından KULLANICI'lara içeriğinde ilan edildiği tarihte yürürlülük kazanır. KULLANICI’lar, işbu sözleşme hükümlerini badecanlar.com sitesini kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. BADECANLAR, dilediği zaman işbu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, sürüm numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek badecanlar.com üzerinden yayınlanır ve aynı tarihte yürürlüğe girer.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

İptal/İade Koşulları

İptal/İade Koşulları, ayrı bir sayfada, KULLANICI’nın badecanlar.com üzerinden satın aldığı mal ve hizmetlerin iptal, iade ve değişiklik esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. KULLANICI’lar, işbu İPTAL/İADE KOŞULLARI hükümlerini badecanlar.com sitesini kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar.

Hizmet Kapsamı

BADECANLAR olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE'de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır. BADECANLAR'ın, badecanlar.com üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir. badecanlar.com üzerinden yapılacak her türlü kullanıcı işlemi ile ilgili olarak, Tüketici Kanunu, Mesafeli Sözleşmelerin Uygulanmasına Dair Yönetmelik ve Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır. KULLANICI’lar bu hususu kabul ettiklerini şimdiden kabul ve beyan ederler.

BADECANLAR'ın badecanlar.com üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamakla birlikte, bu hizmetlerin en önemlisi www.badecanlar.com adresinde satışa sunulan ürünlerin; KULLANICI tarafından bedeli ödendikten sonra, tedarikçinin stok durumunun müsait olması hali ve yasal süreler de dikkate alınarak; mümkün olan en kısa sürede malın kargo firması tarafından müşteriye BADECANLAR adına ayıpsız olarak teslimidir.

BADECANLAR, badecanlar.com üzerinden sunacağı hizmetlerin kapsamını ve niteliğini belirlemekte tamamen serbest olup, hizmetlere ilişkin olarak yapacağı her türlü değişikliği badecanlar.com’da yayınlamasıyla yürürlüğe girdiğini beyan eder. KULLANICILAR bu durumu şimdiden kabul ederler.

badecanlar.com bünyesinde sunulacak hizmetlerden yararlanabilmek için; kullanıcıların BADECANLAR tarafından belirlenecek olan ve badecanlar.com’un ilgili bölümünün içeriğinde belirtilen özellikleri taşıması gereklidir. BADECANLAR, bu özellikleri belirlemekte tamamen serbest olup, özelliklere ilişkin olarak yapacağı değişikliklerin badecanlar.com’da yayınlamasıyla yürürlüğe gireceğini beyan eder. KULLANICILAR bu durumu şimdiden kabul ederler.

Telif Hakları

badecanlar.com internet sitesi yazılım ve tasarımı BADECANLAR mülkiyetinde olup burada yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra "içerik" olarak anılacaktır) BADECANLAR olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

* Kullanıcıların tamamı, SİTE'yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
* SİTE'de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
* KULLANICILAR, badecanlar.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, KULLANICI başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.
* SİTE'de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
* SİTE'yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
* BADECANLAR, KULLANICI verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve KULLANICI yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. KULLANICILAR, badecanlar.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden BADECANLAR'dan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.
* İşbu kullanım koşulları sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden KULLANICI işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, BADECANLAR'ı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, BADECANLAR'ın kullanım koşulları sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
* BADECANLAR, badecanlar.com mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol etmektedir. SİTE’de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. BADECANLAR ve badecanlar.com hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.
* BADECANLAR, işbu SİTE ve SİTE uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kampanya vs. bilgiler ve badecanlar.com kullanma koşulları ile badecanlar.com’da sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, badecanlar.com’u ve içeriğini yeniden düzenleme, yayını durdurma ve/veya duraklatma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, badecanlar.com sitesinde yayınlanmalarıyla yürürlüğe girerler. badecanlar.com kullanımı ya da badecanlar.com’a giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.
* badecanlar.com dâhilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı BADECANLAR'ın, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, BADECANLAR çalışanlarının ve yöneticilerinin, BADECANLAR yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır.Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. BADECANLAR, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.
* badecanlar.com’u kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla badecanlar.com üzerinde işlem yapabilirler. KULLANICI’ların v badecanlar.com dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. Her KULLANICI, BADECANLAR ve/veya başka bir üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. KULLANICI badecanlar.com üzerindeki faaliyetleri nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı BADECANLAR'ın doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
* BADECANLAR, badecanlar.com üzerinden KULLANICI lar ve tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve "Web Sitesi Kullanım Koşulları" hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. BADECANLAR aynı zamanda; KULLANICI'nın kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, badecanlar.com hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.
* İşbu SİTE Kullanım Koşulları dâhilinde BADECANLAR tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde BADECANLAR; BADECANLAR hizmetleri, BADECANLAR bilgileri, BADECANLAR telif haklarına tâbi çalışmaları, BADECANLAR ticari markaları, BADECANLAR ticari görünümü veya bu SİTE vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.
* Taraflar, BADECANLAR'a ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287'ne uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTE, badecanlar.com’a erişilmesi, badecanlar.com’un ya da badecanlar.com’daki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. SİTE, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. badecanlar.com’a ya da link verilen diğer web sitelerine erişilmesi ya da badecanlar.com’un kullanılması ile SİTE’nİn, kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından ayrı kılındığı kabul edilmektedir. KULLANICILAR doğrudan ya da dolaylı olarak sebep oldukları zararları ilk talep halinde ve herhangi bir hükme lüzum olmaksızın nakden ve defaten ödeyeceğini şimdiden kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Sözleşmenin Feshi

İşbu kullanıcı sözleşmesi, KULLANICI Site’den alışveriş yaptığı sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. badecanlar.com, KULLANICI’ların işbu sözleşmeyi ihlal etmeleri durumunda, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve KULLANICI fesih sebep olacak fiilleri nedeniyle badecanlar.com sitesinin uğramış olduğu tüm zararı tazmin edeceklerdir.

BADECANLAR, bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. Ancak KULLANICI bu sözleşmeyi veya herhangi bir kısmını başka bir tarafa devredemez. Bu türden bir devir girişimi geçersizdir.

BADECANLAR, hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, badecanlar.com sitesine ait işbu “kullanım koşulları sözleşmesinde geçen yükümlülükleri geç ifadan veya hiç ifa etmemekten dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Hukuken mücbir sebep sayılan bu hallerde, kullanıcılar tarafından gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt nedeniyle BADECANLAR'dan herhangi bir ad veya nam altında tazminat talep etmeleri mümkün olmayacaktır. KULLANICI’LAR bu durumu şimdiden kabul ve beyan ederler.

Uyuşmazlık Çözümü

İşbu Sözleşme'nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Muğla Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.