İptal Koşulları

Siparişinizi tamamen iptal etmek için 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bizimle iletişime geçmeniz veya badecanlar@gmail.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonraki iadeleriniz için CAYMA HAKKI’nızı, aşağıda belirtilen İADE KOŞULLARI çerçevesinde kullanabilirsiniz.

Siparişinizin tamamı veya bir kısmının stok eksikliği ve benzeri koşullar nedeniyle firmamız tarafından karşılanamadığı durumlarda sizi bilgilendiriyor ve ödemenizi en kısa sürede iade ediyoruz.

İade Koşulları

İki farklı iade koşulu bulunmaktadır: AYIPLI MAL veya CAYMA HAKKI.

1. Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. Ticaret kanununda belirtilen ilgili kanun uyarınca ayıplı mal; ‘’Etiketinde, ambalajında, reklamında bildirilenlere uyulmayan, standardında veya teknik düzenlemesinde hata ve eksik olan; tüketicinin beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran, her türlü maddi, ekonomik ve hukuki eksiklikleri içeren mal’’dır.

Satın aldığınız ürün/ürünlerin Ayıplı Mal olduğunu düşünüyor iseniz, kargodan teslim aldığınız günden itibaren bir hafta (7 gün) içerisinde 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan veya badecanlar@gmail.com üzerinden bizimle iletişime geçerek hasarlı ürün/ürünler için ödenen bedelin iadesini, hasar dolayısıyla bedel kaybı oranında bir sonraki siparişinizde indirim uygulanmasını veya yeni ürün gönderimi talep edebilirsiniz. Bu kapsamda bize geri göndereceğiniz ürünler için oluşacak kargo ve benzeri masraflar tarafımıza aittir. Bir hafta (7 gün) sonrasındaki Ayıplı Mal iade talepleri dikkate alınmaz.

Dikkat:
Doğal kozmetik ürünlerinin içeriğindeki bazı yağlar mevsimsel sıcaklık farkları nedeniyle doğal olarak katılaşabilir veya sıvılaşabilir. Bu durumdan kaynaklı, ürünler kargo gönderim sürecinde doğal olarak sıvılaşabilir veya katılaşabilir, donabilir; içeriğindeki hammaddeleri ayrışabilir, topaklanabilir. Bu durum ürünün Ayıplı Mal olduğunu göstermez, dolayısıyla Ayıplı Mal iadesi kapsamına girmez. Ürünü nasıl tekrar kusursuzlaştırabileceğinizi bize danışarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, koku algısı ve tercihleri subjektiftir ve mesafeli satışta satıcı ürün kokularını belli bir oranda alıcıya aktarabilir. Ürünlerin kokusunun beklentiyi karşılamaması veya kokunun beğenilmemesi ürünün Ayıplı Mal olduğunu göstermez, dolayısıyla Ayıplı Mal iadesi kapsamına girmez.


2. Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal paketinde veya kutusunda, içerisinde ve dışarısında bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak tarafımıza bir hafta (7 gün) içerisinde gönderilmesi gerekmektedir. Cayma Hakkı’nın kullanımından kaynaklı kargo ve benzeri masraflar ALICI’ya aittir.

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilmek istenen kozmetik ürünlerimizin iç ambalajının açılmamış olduğunun garantisi, ürünlerin dışına sardığımız karton ambalajların dahi açılmamış ve bozulmamış şekilde tarafımıza ulaşmasıdır. Aksi halde kapakları açılıp koklanmış veya denenmiş olabileceklerinden ötürü, hijyen koşulları gereği Cayma Hakkı kullanılamaz. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

* Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
* Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler
* ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,
* Makyaj Malzemeleri
* Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini gibi ürünlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

3. Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.