Sık Sorulan Sorular

Havale ile öderken hangi hesaba transfer yapmalıyım?

Banka: Ziraat Bankası
Ünvan: Badecanlar Zehirsiz Şeyler
(Badecanlar Zehirsiz Şeyler Koz. Gıda Paz. Tic. İth. ve İhr. Ltd. Şti.)
IBAN: TR44 0001 0024 4897 5293 5350 01

Havale/EFT'nin açıklama kısmında lütfen sipariş numaranızı belirtin. Üç gün içinde ödemesi yapılmayan siparişler otomatik olarak iptal olacaktır. Transfer yapıldıktan sonra siparişiniz üç iş günü içerisinde kargoya verilecektir. Şimdiden misler olsun!

Kapıda ödeme var mı?

Kapıda ödememiz yok. Online olarak ister havale/EFT, ister kredi kartı ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

Taksit yapıyor musunuz?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 27 Eylül 2016 Salı günü Resmi Gazetede yayımlanan Madde-1 / 7. fıkra da yapılan değişiklik gereği Kozmetik ürünlerin satışında Kredi Kartına Taksit imkanı bulunmamaktadır.

Kargom nerede? Takip numaramı nasıl öğrenebilirim?

Siparişinizi 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ettikten sonra, Yurtiçi Kargo sisteme girdiğinde mailinize takip numaranız geliyor. 🌼 Bunun yanı sıra üye girişi yaparak web sayfamızdan da kargo sürecinizi takip edebilirsiniz. Eğer yine de bir sorun olduğunu düşünüyorsanız 0534 5953205 numaralı Whatsapp hattımıza yazarak siparişinizle ilgili görüşebilirsiniz. 🌿

Hesabıma giriş yapamıyorum / Şifrem kabul edilmiyor.

Hesabınızı aktifleştirmemiş olabilirsiniz. E-mail kutunuzun “spam” kutusu dahil, hesap aktifleştirme için e-mail gelip gelmediğini lütfen kontrol edin. Eğer yoksa bizimle DM veya soru@badecanlar.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bodrum’dayım, ürünlerinizi nasıl elden alabilirim?

Bodrum içi için siparişinizi web sitemizden verdikten sonra Konacık’ta bulunan Zeytinlik adlı dükkandan ya da Kızılağaç’ta bulunan atölyemizden teslim alabilirsiniz. 🌱 Konacık Zeytinlik teslimatlarını her perşembe yapıyoruz, atölyemizden teslim almak için ise siparişinizi verdikten sonra uygun gün ve saati kararlaştırmak için 05345953205 numaralı WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Satış noktalarınız nerelerde var?

Bodrum: Zeytinlik- Konacık Mah. Atatrük Blv Pamir İş Merkezi 114/B1

İstanbul/Beyoğlu: Postane Shop- Bereketzade Mah. Camekan Sk. No.9 Beyoğlu

İzmir: Bi’daha Dükkan - Kültür, 1383. Sk. No:15, 35210 Konak

Bozcaada: Seniha Dükkan -Çınarçarşı Caddesi üstünde Kasaba Aral Çarşı, Bozcaada

Boş kavanozlarınızı göndermek istiyorum? Nasıl yapabilirim?
  1. En az 10 adet badecanlara ait kavanoz ya da şişe birikmiş olmalı
  2. Size plastiksiz yolladığımız gibi, sizin de bize plastiksiz kargo ile göndermenizi rica ederiz. 🤗 Patlangaçlara, naylonlara sarılı kargo poşetine konmuş kavanozlar bize ekstra plastik atık oluşturur. Bizim size yolladığımız kutuyu ve kavanozları sarmaladığınız kartonları atmayıp, yeniden kullanarak bize gönderebilirsiniz. Ya da çok sağlam bir kutuda, kavanozları bolca atık kağıt ve kartonlara sarıp yollayabilirsiniz.
  3. Hijyen açısından ve işimizi kolaylaştırmak için bitmiş kavanoz üzerindeki etiketi iyice sökmenizi rica ediyoruz. Ve kavanozdaki ürün atıklarını iyice sildikten sonra yıkayarak bize ön temizliği yapılmış şekilde yollarsanız biz de asıl sterilizasyonunu atölyede yapacağız.
  4. Kargo gönderim ücreti bizden. Ancak bize çok pahalı şekilde geri gönderim olmaması için kargo anlaşma kodumuzu kullanmanız gerekiyor. 🙏
  5. Yurtiçi Kargo anlaşmalı müşteri numaramız: 940373896 'Badecanlar Zehirsiz Şeyler’ adına karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz 🍀🌼
ZehirsizCoin’imi nasıl kullanırım?
  • Öncelikle üye girişi yapın.
  • Sayfanın sol altında duran yuvarlak ZehirsizCoin ikonuna tıklayın.
  • Açılan pencerede ZehirsizCoin'lerini kullan bölümünden kupon oluşturun.
  • Oluşturduğunuz kupon "İndirim Kuponları" sekmesi altında oluşmuş olacaktır.
  • Bunu kopyalayıp, ödeme adımında "İndirim kuponu" bölümüne yazarak kullanabilirsiniz.
ZehirsizCoin'im kayboldu! 😳

Endişe etmeyin ZehirsizCoin'leriniz kaybolmadı. 😊 Üye girişi yaptıktan sonra ZehirsizCoin ikonuna tıklayın. Karşınıza açılan pencerede "İndirim Kodları" adında bir sekme var. Oluşturduğunuz ama kullanmadığınız tüm kuponlar burada saklanıyor. Arzu ettiğiniz zaman buradan kopyalayıp, kullanabilirsiniz 🌿

Öğretmen/öğrenci/sağlık çalışanı indirimim vardı ama şimdi uygulayamıyorum.

Bu indirimler “set dışı” olan “tek ürünlerde” geçerlidir. Öncelikle sepetinizdeki indirimi gerçekleşmeyen ürünlerin “tek ürün” olup olmadığını kontrol edin. Bunun yanı sıra indiriminizin 6 aylık geçerlilik süresi dolmuş olabilir. Bizimle Instagram DM veya soru@badecanlar.com adresinden iletişime geçerek güncel belgenizi paylaşabilir ve indiriminizi tekrar aktive edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’ndan onayınız var mı?

Tüm ürünlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylı. Ancak Sağlık Bakanlığı 'Sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır' gibi ibareler koyulmasını yasaklıyor, yani bakanlık bildirimlerimiz olsa da bunu bu şekilde paylaşamıyoruz.

Ama Sağlık Bakanlığı'nın Ürün Takip Sistemi'nden ürünlerimizi aratarak bildirimlerinin yapılıp onaylandıklarını görebilirsiniz.

Burada 'Piyasaya Arz İsmi' bölümüne web sitemizdeki ürünleri girerek kontrol edebilirsiniz 🌱🌺

Hamileyim/emzirme dönemimdeyim. Hangi ürünleriniz bana uygun?

Her bir ürünümüzün kendi sayfasında “kimler için?” bölümünde uygun olmayanların özel notları yer alıyor. Buradan kontrol edebilirsiniz. 

Sabunlarınız yüzü kurutmuyor mu? PH’ı kaç? Cilde uyumlu mu?

Su bazlı solüsyonlar bir pH değerine sahip olduğu için ve sabunu suda çözme oranının belli bir oranı olmadığı için katı sabunların pH'ını tam olarak ölçmek mümkün olmuyor ne yazık ki. Ama içinde sabunlaşmamış kostik kalmamış zehirsiz bir sabunun pH'ı yaklaşık 9-10 aralığında çıkıyor.

Sentetik kimyasallar eklemeden sabunun pH'ını düşürmek mümkün olmadığından pH'ı 5.5 olan sabunlar ya sabun değil sentetik deterjan oluyor, ya da pH düşürmek için başka sentetik kimyasallar kullanılmış oluyor. Cilt üzerinde bırakılan su bazlı ürünlerde ürünün pH'ının cilt pH'ından çok farklı olmamasında bir fayda var elbette. Ama temizleme amaçlı kullanılan ve bir-iki dakika içinde yıkanan sabun gibi ürünlerde 5.5'e göre daha yüksek bir pH sıkıntı yaratmıyor. Bir araştırmada cildin yıkandıktan sonra 15-20 dk içinde kendi pH'ına dönebildiğini görmüşler. Eğer sabunda sabunlaşmamış kostik kalırsa o zaman pH 11-14 arasında olabiliyor ne kadar kostik kaldığına göre, bu durum sıkıntılı tabii. O yüzden gram gram hesaplayarak son üründe sabunlaşmamış kostik kalmadığından emin olacak şekilde hazırlıyoruz sabunlarımızı.

Ürünlerinizi nasıl saklamalıyım?

Kuru, serin ve gölge bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Mekan ısısı 24 dereceleri geçiyorsa, özellikle yaz aylarında buzdolabında muhafaza etmenizi öneririz.

Bazı ürünlerinizin (krem, deodorant, diş yağı vs gibi) formları değişiyor, katılaşıp sıvılaşabiliyor. Bozulmuş mudur?

Doğal kozmetik ürünlerinin içeriğindeki bazı yağlar mevsimsel sıcaklık farkları nedeniyle doğal olarak katılaşabilir veya sıvılaşabilir. Bu durumdan kaynaklı, ürünler kargo gönderim sürecinde veya evinizde doğal olarak sıvılaşabilir veya katılaşabilir, donabilir; içeriğindeki hammaddeleri ayrışabilir, topaklanabilir. Bunlar yalnızca formsal değişimlerdir, ürünü bozmaz. Yaz aylarında ürünleri buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.