MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.Taraflar

İşbu abtira Bireysel Kullanıcı Kullanıcı Sözleşmesi (kısaca “Kullanıcı Sözleşmesi” ya da “Sözleşme” olarak anılacaktır), BADECANLAR ZEHİRSİZ ŞEYLER KOZMETİK GIDA PAZARLAMA TİCARET İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ (kısaca “BADECANLAR” olarak anılacaktır) tarafından işletilmekte olan https://badecanlar.com alan adlı web sitesine/mobil internet sitesine işbu Sözleşme’de belirtilen koşullar dahilinde kayıt olan gerçek veya tüzel kişi ile BADECANLAR arasında, elektronik ortamda onay anında karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. 

Kullanıcı, işbu Sözleşme’nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, ayrıca işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturan Gizlilik Politikası’nın tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

2. Tanımlar

İşbu Sözleşme uyarınca;

Badecanlar: BADECANLAR ZEHİRSİZ ŞEYLER KOZMETİK GIDA PAZARLAMA TİCARET İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ 

Site: https://badecanlar.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesini/mobil internet sitesini,

Kullanıcı(lar): Site’ye üye olan ve Site’de sunulan hizmetlerden, işbu Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtilen koşullar dahilinde yararlanan gerçek veya tüzel kişiyi, 

Alıcı: Site üzerindeki bir Ürün’ü satın alan Kullanıcı’yı,

Satıcı: Bir Ürün’ü tedarik eden ve Site üzerinde Satıcı/Sağlayıcı olarak satışa sunan Kullanıcı’yı,

Ürün(ler): Satıcı konumundaki Kullanıcı(lar) tarafından Site üzerinde yayınlanan ve satışa sunulan ürünleri,

Badecanlar Hizmetleri (Kısaca “Hizmet”): Badecanlar'ın 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca Aracı Hizmet Sağlayıcı olarak, Site üzerindeki Kullanıcılar’ın kendileri tarafından tedarik edilen Ürünler’i satışa sunmaları veya diğer Kullanıcılar tarafından satışa sunulmuş Ürünler’i satın almaları için elektronik ticaret ortamı sağlaması ve Badecanlar tarafından Site üzerinde sunulan diğer hizmetleri,

Mesafeli Satış Sözleşmesi: Satıcı Site üzerinde bir Ürün satışı gerçekleşmeden önce, Alıcı ile Satıcı arasında elektronik ortamda kabul edilen mesafeli satış sözleşmesini

ifade etmektedir.

3. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

3.1. İşbu Sözleşme’nin konusu, Site’de sunulan Hizmet’in, Hizmet’ten yararlanma şartlarının ve Kullanıcı ile Badecanlar'ın karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

3.2. Kullanıcı, Kullanıcı Sözleşmesi’nin hükümlerini kabul etmekle, Site içinde yer alan, kullanıma, üyeliğe ve Hizmet’e ilişkin olarak Badecanlar tarafından açıklanan her türlü beyanı ve bu beyanlara uygun davranacağını kabul etmiş olmaktadır.

Badecanlar, dilediği zaman Site’nin Hizmet’te değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Badecanlar tarafından yapılan bu değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili olarak Kullanıcı’nın uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar, Badecanlar tarafından Site’de ilan edilerek Kullanıcı’ya duyurulur.

4. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

4.1.Genel Hak ve Yükümlülükler

4.1.1. Kullanıcı, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Hizmet’ten faydalanırken ve Hizmet’le ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, Kullanıcı Sözleşmesi’nde yer alan tüm şartlara, Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.1.2. Kullanıcı, işbu Kullanıcı Sözleşmesi’nin Site’nin mobil ortam dahil faaliyet gösterdiği her türlü mecrada geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.1.3. Kullanıcı, Badecanlar üzerinden bir Ürün satın almadan önce işbu Kullanıcı Sözleşmesi’ndeki bütün hükümleri, Ürün ilanında paylaşılan Ürün özelliklerini, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni ve diğer bilgilendirme metinlerini okuyacağını ve onaylayacağını; işbu Kullanıcı Sözleşmesi uyarınca Alıcı için düzenlenen bütün hak ve yükümlülüklere uygun davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, Site üzerinde kendisine ait herhangi bir Ürün’ü satışa sunduğu takdirde, işbu Kullanıcı Sözleşmesi uyarınca “Satıcı” olarak adlandırılacaktır.

Kullanıcı, Badecanlar üzerinde kendisine ait herhangi bir Ürün’ü satışa sunması ve satması süreçlerinde, işbu Kullanıcı Sözleşmesi uyarınca “Satıcı” için düzenlenen bütün yükümlülüklere uyacağını, ayrıca yürürlükte olan her türlü mevzuata uygun harekete edeceğini, aracı hizmet sağlayıcı konumunda olan Badecanlar'ın Kullanıcı’nın satış faaliyetlerini kontrol etmekle/denetlemekle hukuken yükümlü olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.