Kargo Nasıl?

Kargo Süreci Detayları
Ürüncüklerim ne zaman elime ulaşır?

Ekipcanlar olarak kargolarınızı size olabildiğince hızlı ulaştırabilmek üzere epey gayret ediyoruz. Normal şartlar altında, siparişinizi onaylandıktan sonraki 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz. (Afet, hastalık, ekstra yoğunluk yaratan indirim günleri gibi özel durumlar ve kargoların çalışmadığı bayram haftaları hariç)

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Paketiniz, kargo firması tarafından işleme alındığında siparişinizi takip edebileceğiniz kargo bilgileri kayıtlı e-posta adresinize otomatik olarak gelecek. Üyelerimiz gönderilerinin durumunu ‘hesap detayları’ bölümünden görüntüleyebilirler. Faturanız ise siparişle birlikte gönderilecek.

Paketim plastik atıksız olsa, hayat bayram olsa?

Elbette! Ürünlerimizde plastik ambalajlar ve kargo gönderilerimizde naylon poşet ve paketleme malzemeleri kullanmıyor, cam şişe ve kavanozlardaki ürünlerimizi karton materyallerde, gereksiz plastik kullanmadan size ulaştırıyoruz. Bir gün yırtılmayanını bulduğumuzda kullandığımız bant dahi atıksız olacak!

Ürüncükler hangi kargo ile gelecek? Kargo ücreti? Kapıda ödesem?

Anlaşmalı kargomuz Yurtiçi Kargo’dur. Kargo ücretimiz 95₺dir. 1.250₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretini biz karşılıyoruz. Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

Kargo ücretiniz daha düşük olamaz mıydı Badecanlar?

Anlaşma dahilinde belirlenen kargo fiyatı ne yazık ki bizim elimizde olmayan, Yurtiçi Kargo’nun sipariş hacmimize ve enflasyona göre belirlediği bir ücrettir. Kargo poşetsiz, plastik atıksız gönderilerimizi kırmadan taşıyabildikleri için şimdilik Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız. Bize daha uygun fiyat verebilecek ancak ürünleri kırma ihtimali daha yüksek olan başka bir firmayla çalışma riskini göze alamıyoruz.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Siparişlerinizde yapacağınız değişiklikleri bize aynı iş günü içerisinde 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bildirebilirsiniz. Paketiniz kapatılmış ve kargo teslim sürecindeyse, değişikliği gerçekleştiremiyoruz.

Kargom galiba geri dönüyor!

Eğer kargonuzu bir şekilde teslim alamadıysanız, 3 gün şubede bekledikten sonra bize geri dönmek üzere yola çıkacaktır. Bu durumu farkettiğinizde hemen 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bize bildirin ve varsa alıcı ve/veya adres değişikliklerinizi yazın. Kargonuz şubemize ulaştıktan sonra olabildiğince hızlı şekilde size geri gönderiyor olacağız. Yeniden gönderim için oluşabilecek kargo masrafları tarafımıza ait değildir.

Siparişim hasarlı olarak elime ulaştı, ne yapmalı?

Siparişinizi kargo görevlisinden teslim alırken lütfen kutunun dışını iyice inceleyin. Paket dışına sızmış yağ görmeniz veya kutuyu salladığınızda kırılmış cam sesi duymanız durumunda hemen ‘Hasar Tespit Tutanağı’ hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanağa ‘Ürünü teslim alırken kontrol ettim ve hasarlı olduğunu beyan ederim’ yazılmasını sağlayın.

Teslim aldıktan sonra farkettiğiniz hasar durumlarında ise vakit kaybetmeden kargo şubenize haber vererek aynı şekilde Hasar Tespit Tutanağı hazırlanmasını talep etmelisiniz. Tutanağınız ile birlikte hasarlı ürünleri bize yine Yurtiçi Kargo ile gönderdikten sonra değişim işleminizi hemen gerçekleştireceğiz. Lütfen bu sürece dair bizi 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bilgilendiriniz.

Ürüncüklerim hatalı/eksik geldi :(

Siparişlerinizde hatalı/eksik ürün olduğunu düşünüyorsanız hemen 0534-595-3205 numaralı Whatsapp Sipariş Takibi/Kargo hattımızdan bize bildirebilirsiniz. Hatanın bizden kaynaklandığı durumda bunu hemen telafi etmeye çalışıyoruz. Telafi kargolarına ait masrafları, yani sizdeki hatalı ürünün bize geri ulaşması ve/veya bizdeki doğru ürünün size kargolanması için ödenecek kargo ücretlerini biz karşılamaktayız.

Yurtdışına gönderim yapıyor musunuz?

Ürünlerimizi yurtdışı adreslerine de gönderebiliyoruz ama gönderim masrafları çok yüksek tuttuğu için maalesef yurtdışı gönderimleri pek mantıklı olmuyor. Bir yandan ürünlerimizi yurtdışında da ulaşılabilir kılmak için adımlar atıyoruz, elbet bir gün buluşacağız! :)