Merhaba! Biz Badecanlar. Yani Bade ve Emre Can.

badecanlar

"Ne iş yapıyosunuz?" diye soranlara, "Zehirsiz şeyler yapıyoruz" diyoruz.

Yani kişisel bakım, kozmetik ve temizlik ürünlerinin zehirsiz ve vegan alternatiflerini makina bantlarında değil, tek tek elde üretmekteyiz. 

*

Birimiz sosyolog, birimiz fizikçi olarak uzunca eğitildik. Sonrasında ise bir üniversite eğitimi kadar daha doğal kozmetik, aromaterapi, bütüncül iyileşme modaliteleri, beslenme yoluyla tedavi ve koruyucu hekimlik üzerine okuduk, okuyoruz. Doğal kozmetikler bilinçli bir formülasyonla çok yüksek performans gösterebilirler. Bunun için ardı arkası kesilmeden eğitim alarak kendimizi dünyadaki en güncel aromaterapi ve doğal kozmetik formülasyonu bilgisiyle beslemekteyiz.

*

Ürünlerimiz zehirsiz, minimal işlem görmüş doğal hammaddelerle yapılan ‘kavanozda kozmetik’tir. Zehirsizler taze üretilip tüketildiğinde oldukça etkilidir. Şevkle hazırladığımız ürüncüklerimizin hiçbirinde katkı maddesi, aroma veya parfüm, sentetik boya ve zararlı sentetik kimyasallar bulunmaz. Parfümlü şeylere oranla az kokmaları, yer yer eciş bücüşlükleri ve her daim göz yakan renklerde olamayışları bundandır.

Gücünü asıl olarak hammadde kalitesinden alan ürüncükler için her daim daha üst kalite hammadde arayışımız vardır. Ve bir hammaddenin bu topraklarda yetiştirilmiş, yerel üretici elinden çıkmışı her zaman öncelikli tercihimizdir.  

*

Zehirsizlerimiz tazedir, çok beklemeden son tüketiciye ulaşır. Üreticisi ve tüketicisi arasında bir e-posta, bir DM mesafe vardır. Raf ömrü olsa olsa bir yıldır, ev raflarında çok beklerse ayılır bayılır. Üreticisi fabrika değildir, ürüncükler de fabrikasyon değildir. Ürünlerin stoğu bazen tükenebilir, yenisi için azıcık beklenebilir. DM’den cevap almak için de bazen azıcık beklenebilir tabii, üreticisi bi Call Center’a sahip değildir. Küçük, artizan üreticidir.

*

Bütün ürünlerimiz cam ambalajdadır ve siparişleri plastik kargo poşetine koymadan göndeririz. Böylece kişisel bakımınız için geri dönüştürülemez çöpler üretmemiş olursunuz. 

*

Zehirsiz şeyler birer el emeği göz nurudur, zanaâttir. Gündelik hayat şifasıdır, gelecek zamanda belirebilecek rahatsızlıkları şimdiden ekarte etmenin adımlarından biridir. Yani kozmetikten çok ama çok daha fazlasıdır. 

*

Dileriz siz de onları, bizim kadar severek kullanır, günbegün faydasını görürsünüz! 

*

Bizi bizden dinlemek istersen, şöyle bi' röportajımız var: