Şefkatli Kozmetik Ne Demek?

Neden Şefkatli?

Şefkat, insanın kendi faydasını gördüğü şeyi başkalarıyla paylaşma arsuzunda; başkalarının da aynı iyiliği, güzelliği tatmasını istemekte saklı, gelmiş geçmiş en yüce duygulardan biri bize kalırsa.

Badecanlar Şefkatli Kozmetik, tam olarak böyle bir arzudan doğdu. Biz önce kendimize hazırlayıp, şifasına, güzelliğine aşık olduğumuz bu hakiki ürünleri sizlerle de paylaşmayı, sizlerin de dertlerine derman olabilmelerini çok istedik. Bunun için günlük bakım ve temizlik ürünlerinin doğal, atıksız, vegan hallerini önce kendimize ve sonrasında sizler için de üretmeye başladık. Temel motivasyonumuz sadeleşme ve 'zehirsizleşme' yolunda kalıcı bir adım atmanıza yardımcı olmak, sizlerin de bu güzelliği deneyimlemenizi sağlamak.

Önceliğimiz her zaman ürünlerin görsel albenisinden çok performansı; onların cildinizde ve hayatınızda dönüşüm yaratma gücü. Bunun için formüllerimizi sıkça revize ederek mükemmelleştirmeye çalışıyor, ürünleri bizim kadar severek kullanmanızı ve onlardan fayda görmenizi diliyoruz. Siz mutlu olunca, biz huzurla uyuyoruz.

Şefkatli bir kozmetik, başka canlılara ve misafiri olduğumuz gezegene karşı da şefkatli ve adil olmaktan geçiyor. Ürünlerimiz bu yüzden vegan, yani hiçbir hayvansal hammadde içermediği gibi asla hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Bilhassa gönüllü insan denekleri üzerinde, dermatolojik olarak test ediliyor.

Sadece biz kullanıcılar için değil, bu gezegendeki tüm misafirler için 'zehirsiz' diyoruz! Uygun konsantrasyonda kullanılan, bedenimizde kalıntı bırakmayan, artıklarıyla vahşi hayatı ve yeraltı sularını zehirlemeyen ve doğada çözünen içerikler bizim için zehirsiz ve şefkatli içerikler. Kendi evimize sokmayacağımız, insan bedeninde ve/ya doğada kalıntı bırakan hammaddeleri ürünlerimize asla koymuyoruz!

%100 bitki ve mineral bazlı hammaddelerle taze, el yapımı, artizan üretim; şefkatli kozmetiğin olmazsa olmazı. Her bir ürünün aynı kaliteyi koruması ve yüksek performans gösterebilmesi için daimi bir özen gösteriyor, daha iyi ve sürdürülebilir hammaddenin peşinde koşuyoruz. Ve bir hammaddenin bu topraklarda yetiştirilmiş, yerel üretici elinden çıkmışı öncelikli tercihimiz oluyor. Hammadde ne kadar saf ve kaliteliyse, ürünler o kadar özlü ve etkili oluyor. Böylece daha az kaynak tüketerek daha çok verim alabiliyoruz.

Badecanlar Şefkatli Kozmetik ürünleri nasıl ürünlerdir?

Ürünlerimiz zehirsizminimal işlem görmüş doğal hammaddelerle yapılan ‘cam kavanozda kozmetik’tir. Zehirsizler taze üretilip tüketildiğinde oldukça etkilidir.

Şevkle hazırladığımız ürüncüklerimizin hiçbirinde katkı maddesi, aroma veya parfüm, sentetik boya ve zararlı sentetik kimyasallar bulunmaz. Parfümlü ürünlere oranla az kokmaları, yer yer eciş bücüşlükleri ve market raflarındaki kozmetiklerden alıştığımız şekilde albenili renklerde olmayışları bundandır.

Gücünü asıl olarak hammadde kalitesinden alan ürünlerimiz için her daim daha üst kalite hammadde arayışımız vardır.

Zehirsizlerimiz tazedir, çok beklemeden son tüketiciye ulaşır. Raf ömürleri iki yıl civarıdır. Ne kadar taze tüketilirlerse o kadar yüksek performans gösterirler.

Şefkatli Kozmetik’lerin üreticisi fabrika değildir, ürüncükler de standardize fabrikasyon ürünü değildir. Doğal, bitkisel içerikli ürünlerin doğal hammaddeleri mevsimden mevsime kokuda, renkte ufak farklılıklar gösterebilir; ürünlerin kıvamı mevsimsel olarak biraz değişebilir.

Bütün ürünlerimiz cam ambalajdadır ve siparişleri plastik kargo poşetine koymadan göndeririz. Böylece kişisel bakımınız için geri dönüştürülemez çöpler üretmemiş olursunuz. 

Zehirsiz, şefkatli kozmetiklerimiz birer el emeği göz nurudur, zanaâttir. Gündelik hayat şifasıdır, gelecek zamanda belirebilecek rahatsızlıkları şimdiden ekarte etmenin adımlarından biridir. Yani kozmetikten çok ama çok daha fazlasıdır. 

Dileriz siz de onları, bizim kadar severek kullanır, günbegün faydasını görürsünüz!

Etik, Vegan Kozmetik

Etik kozmetik, üretimde ve dağıtımda kullanılan tüm bileşenlerin sorumlu bir şekilde tedarik edildiği anlamına gelir.

Üretim, test ve dağıtım aşamalarında; hatta kullanırken ve kullandıktan sonra ürün bittiğinde doğaya, insanlara, ve insan dışındaki hayvanlara zarar vermez. Adil ve şefkatlidir.

Hammaddeler seçilirken önce doğa düşünülür. Kullanılan kaynaklar suya, toprağa, canlılara zarar vermemelidir. Toksik kimyasallar, doğada çözünmeyen bileşenler veya çözünürken zehir saçan bileşenler kullanılmaz.

Hayvanlar üzerinde test edilmez! İnsanların kullanacağı ürünlerin biyolojik ve fizyolojik farklar bulunan hayvanlar üzerinde denenmesi elde edilen sonuçların insanlara uyarlanamamasına neden olur. İstatistiklere göre klinik öncesi araştırmalarda başarılı olan testlerin %96’sı insanlarda işe yaramamaktadır.

Kozmetik içerikleri rasyonel formüller ile cilde yüksek düzeyde uyumlu olmalıdır. Ürünlerin formülleri farklılaşamaz, kullanılan içerikler toksik kimyasallar içermez. Cilt tiplerine uygun olmalıdır. İçerikler özenle seçilir ve kalite standartları korunur.

Sadece tüketiciler için değll, çevre ve gelecek nesiller için de en iyisi olmalı. İstenilen etkileri sağlaması için sadece tüketiciye yönelik iyi içerik değil, aynı zamanda doğaya zarar vermeyen, ardında toksik kalıntılar bırakmayan hammaddeler ve ambalajlar kullanılır.

Herkes için adil olmalı! Hammadde sağlayan tedarikçiden, üretim emekçilerine, şirketin tüm bileşenlerine adil ödeme yapılması, çalışma koşullarının iyi olması, markanın güvenilir ve şeffaf olması gerekir.